Kocaeli 17°C- 25 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

23 Ağustos 2012, 00:00 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

Bit Pazarı artık sosyete pazarı

1 / 11 - İzmit Perşembe Pazarı alanında yıllardır Çarşamba günleri kurulan, daha sonra Otogar arkasındaki alana taşınan 2 nci El Eşya Pazarı(Bit Pazarı), giderek...

Bit Pazarı artık sosyete pazarı
Foto, Özgür Kocaeli

İzmit Perşembe Pazarı alanında yıllardır Çarşamba günleri kurulan, daha sonra Otogar arkasındaki alana taşınan 2 nci El Eşya Pazarı(Bit Pazarı), giderek her türlü eşyanın alınıp satıldığı Sosyete Pazarı haline geldi. Ekonomik durgunluk, borç sarmalı içine girmiş olmak, insanlara evlerindeki antikalarını,  çok sevdikleri eşyalarını Bit Pazarı’nda satmaya zorluyor.

NE ARARSANIZ VAR

İstanbul, Bursa ve Kocaeli’den pazarcıların gelip tezgah açtığı 2 nci El Pazarı’nda dün aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı bulmak mümkündü. Geçmiş yıllarda Bit Pazarı’nda ancak çok eski model siyah-beyaz televizyon satılırken, bugün dev ekran plazma TV’ler Bit Pazarı’na düşmüş durumda. Dede yadigarı antika eşyalar, müzik setleri, motorsiklet tutkunlarına özel akseuarlar, fotoğraf makinaları, kameralar çok düşük fiyatlarla her çarşamba günü bu pazarda satılıyor.

BORCA GİREN SATIYOR

Bit Pazarı’nda eşya satan pazarcılar, işlerin hareketliliğinden memnun. Kullanılmış ev eşyası bulmakta zorlanmadıklarını söyleyen pazarcılar, “Kredi kartını ödeyemeyen, getirip eşyasını yok pahasına satıyor. Artık yeni evlenenler bile eşyalarının büyük bölümünü çok ucuz olduğu için gelip buradan alıyorlar” diyor. Bayram ertesi ilk çarşamba gününde bile Bit Pazarı son derece hareketliydi. Üstelik artık bu pazarda sadece parası az olduğu için ikinci el ucuz eşya arayanlar değil, antika eşyalara meraklı alıcılar da dolaşıyor.(Şennur Yıldız) 

23 Ağustos 2012,00:00 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !