Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

20 Mayıs 2012, 16:18 TSİ -Kocaeli Politika

CHP’li gençler, kongrede birbirine girdi

İlişkili Konular

1 / 13 - CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın kongresi gecikmeli ama sakin başladı. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar ile İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Selman...

CHP’li gençler, kongrede birbirine girdi
Foto, Özgür Kocaeli

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın kongresi gecikmeli ama sakin başladı. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar ile İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Selman Yıldırım da salonda hazır bulundu.  Saat 12.00’de başlayacağı açıklanan kongre, bir buçuk saat gecikmeli olarak start aldı. Kongrede divan başkanlığını Erkin Akbaş yaparken, Oğuz Akın ile Didem Gültekin kâtiplikleri üstlendi. Bu sırada söz alan İl Gençlik Kolları Başkanı Emin Andız, “Oy birliği ile tutanak tuttuk. Saat 12.00’de başlaması gereken kongre başlamadı. Bu kongrenin yarın yapılması gerekiyor. Kanunlara uyalım” dedi. Bu konuşmanın ardından salon, birden gerildi. Bazı partili gençler İl Gençlik Kolları Başkanı Emin Andız’ın üzerine yürüdü. Bunun üzerine Andız, salondan uzaklaştırıldı.

YILDIRIM DA ŞOK OLDU

İzmit İlçe Örgütü’nün çiçeği burnunda başkanı Selman Yıldırım da gençlerin bu olaylı kongresinde adeta şok oldu. 2004 yılında yapılan kongrede bile 200’ün üzerinde genç topladıklarını belirten Selman Yıldırım, “Bugün burada sadece 100 tane genç var. Geriye gidiyoruz” dedi. Yıldırım, kongrenin iptal edilmesini de istemedi, “Her şeye rağmen, bugün burada seçim yapalım” diye konuştu. CHP’li gençlerin tartışmalı, olaylı, garip kongresinde başkanlığa seçilen Caner Arduç, “İzmit’i, faşist AKP’den kurtaracağız” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM KURULU

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Yönetimi’nde şu isimler yer aldı; Tansu Tiryaki, Alican Durman, Gülay Gül, Gökhan Daşar, Hakan Nallı, Murat Ersöz, Ogün Aydemir, Özge Çoker, Soner Akbal, Berkay Dorukhan Yıldızlı, İlyas Ataç, Ramazan Karadaş, Serkan Koçkaya, Gökçe Yanar.

20 Mayıs 2012,16:18 TSİ - Kocaeli Politika
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !