Kocaeli 10°C- 22 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

09 Ağustos 2012, 17:18 TSİ - Fethiye Yurt Dünya

Fethiye'de yangın helikopteri düştü

İlişkili Konular

Fethiye'de yangına müdahale eden bir söndürme helikopteriyle irtibat kesildi.  Helikopterde 3 Rus personel 2 de orman muhafaza memuru olmak üzere 5 kişilik...

Fethiye'de yangın helikopteri düştü
Foto, Özgür Kocaeli

Fethiye'de yangına müdahale eden bir söndürme helikopteriyle irtibat kesildi.  Helikopterde 3 Rus personel 2 de orman muhafaza memuru olmak üzere 5 kişilik mürettebat bulunuyordu. Orman Genel Müdürlüğü 5 helikopter personelinin de hayatını kaybettiğini duyurdu.

KAYALIK ALANA DÜŞTÜ

Muğla'nın Fethiye ilçesinde konuşlu bulunan orman yangını söndürme helikopteri, Köyceğiz'deki yangına müdahale için havalandığı sırada Otmanlar köyü yakınlarındaki kayalık alana düştü. Karadan ulaşılamayan helikopterin yanmaya başladığı öğrenildi. Kurtarma için bölgeden ekipler çıktı. Dağlık ve sarp olan bölgeye ulaşımın çok güç olduğu belirtildi.

Helikopter kazasında ölen pilotlar Fethiye’ye getirildi

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde düşen helikopterde hayatını kaybeden 3'ü Rus uyruklu 5 kişinin cenazeleri, askeri helikopterle Fethiye Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Köyceğiz’in Otmanlar köyü yakınlarındaki Eğridere mevkisinde çıkan yangına müdahale etmek üzere Fethiye’den havalanan KA-32T tipi Rus yapımı Helikopter, dün saat 15.00 sıralarında düştü. İçerisinde 5 kişilik mürettebatı ile yangına müdahale ettiği sırada düşen uçağın enkazına olaydan 1 saat sonra ulaşıldı. Kaza sonrasında enkazdan çıkarılan Türk pilot Atıf Ateşok, orman muhafaza memuru Orhan Çelik, Rus personeller Alexander Gavrilov, Nikolay Atepalikhin ile Sergey Khorokhorin'nin cesetleri, askeri helikopterle Fethiye’ye getirildi. Cenaze torbalarına konularak Fethiye Devlet Hastanesi morguna konulan cesetler buradaki ilk otopsilerinin ardından kimlik tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderilecek.

09 Ağustos 2012,17:18 TSİ - Muğla / Fethiye Yurt Dünya
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !