Kocaeli 17°C- 25 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

11 Nisan 2014, 12:13 TSİ -Kocaeli Polis - Adliye

Halil Buğra deniz uçağı ile aranıyor

1 / 2 - Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Halil Buğra Kurnaz hala kayıp. Şimdi herkes Halil Buğra’dan gelecek güzle haberleri bekliyor Gölcüklü...

Halil Buğra deniz uçağı ile aranıyor
Foto, Özgür Kocaeli

Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi olan ve önceki akşam evine gitmeyen, yapılan araştırmalarda en son Gölcük Vapur İskelesi'nden Karamürsel Alp Vapuru'na bindiği tespit edilen 17 yaşındaki Halil Buğra Kurnaz, deniz uçağı ile de aranmaya başlandı. Bu arada bugün yine Gölcük'e gelen ailesi araştırma yaparken, Halil Buğra'nın vapura binmeden önce genç bir kızla çay bahçesinde oturup çay içip tost yediği öne sürüldü.

HAVADAN ARAMA BAŞLATILDI

Gölcük İskelesi'nden geçen çarşamba günü saat 17.00 sıralarında vapura bindikten sonra, incelenen kamera kayıtlarında vapurun arkasına geçen, daha sonra ise görüntüsüne rastlanmayan Halil Buğra Kurnaz'dan hala bir iz yok. Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi'ne ait botlarla dün başlatılan ve bugün de devam eden aramalar sonuç vermedi. Bugün de hava kapalı olmasına rağmen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adına İzmit Körfezi'nde kirlilik tesbiti yapan deniz uçağı ile de havadan arama başlatıldı.

'KARIŞ KARIŞ TÜM KÖRFEZİ ARAYACAĞIZ'

Deniz uçağı pilotu Hakan Osanmaz, bu tür konularında tecrübeli olduklarını belirterek, "Suyun 1 metre üzerinden uçabiliyoruz. Gerek dürbün, gerek yüksek çözünürlüklü kameralarımızla görüntüleri alıp inceleme yapabiliyoruz. Sahil güvenlik, çevre koruma müdürlüğü ile iletişim halindeyiz. Meteorolojik bilgileri de aldık. Bir insan cesedinin ne kadar sürüklenebileceğini bildiğimiz için tespit ettiğimiz noktalarda karış karış tüm Körfez'i arayacağız" dedi.

GENÇ BİR KIZLA GÖRÜLMÜŞ

Bu arada Halil Buğra Kurnaz'ın ailesi, bugün de Gölcük'e gelerek vapurdaki görevlilerle görüştü. Baba Hacı Ahmet Kurnaz, anne Gülseren Kurnaz, dede Yakup Taşkoparan ve kardeşi Berat Boran Kurnaz ile bazı akrabaları vapur görevlilerinin yanı sıra iskele çevresindeki çay bahçesi sahipleriyle görüştü. Burada güvenlik kameraları olup olmadığı araştırılırken, gencin fotoğrafını gören bir çay bahçesi işletmecisi, kendisini olay günü gördüğünü, yanındaki bir genç kızla çay içip tost yediklerini, ancak ondan sonrasını bilmediğini söyledi.

11 Nisan 2014,12:13 TSİ - Kocaeli Polis - Adliye
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Sevda- Polis bu kızın ifadesini aldı mı acaba? birşeyler biliyor olabilir.

    Yanıtla Beğen 17 Nisan, 14:02

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !