Kocaeli 15°C- 01 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

27 Eylül 2012, 11:15 TSİ -Kocaeli Kadın

Usta öğreticilere ‘koza’ semineri

İlişkili Konular

İzmit İnönü Caddesi Yeni Turan Durağı’nın hemen yanında hizmet veren Kardelen Yün Evi ve Tuhafiye’nin sahibi Mehtap Dayanış’ın sponsorluğunda usta öğreticilere...

Usta öğreticilere ‘koza’ semineri
Foto, Özgür Kocaeli

İzmit İnönü Caddesi Yeni Turan Durağı’nın hemen yanında hizmet veren Kardelen Yün Evi ve Tuhafiye’nin sahibi Mehtap Dayanış’ın sponsorluğunda usta öğreticilere yönelik olarak düzenlenen 3 günlük ücretsiz Koza semineri başladı. Kocaeli Fuarı’ndaki Sivil toplum Merkezi’ndeki eğitim kapsamında, unutulmaya yüz tutan ipekböceği kozası tasarımcılığının tekrar yaygınlaştırılması hedefleniyor.

İstanbullu eğitmen Derya Şahin’in seminerine 100’ün üzerinde usta öğretici katıldı. Seminerde bayanlara ipek kozasından tepsiler, panolar ve ev aksesuarları yapımı hakkında uygulamalı eğitim verildi.

MEB ONAYLI SERTİFİKA

Koza tasarımcılığı hakkında bilgi veren Derya Şahin, amaçlarının bu sanatın yaygınlaştırılmasını sağlamak olduğunu söyledi. Şahin, “Bir zamanlar evlerin başköşelerini süsleyen, ancak zamanla unutulmaya yüz tutan ipek kozası tasarımları, vereceğimiz bu seminerle tekrar hayat bulacak. Eğitime katılan bayanlara ipek kozasından pano, tepsi, vazo, gelin tacı, gelin duvağı, peçetelik ve yaka çiçeği yapmasını öğreteceğiz. Eğitim sonunda kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vereceğiz. Bayanlar bu sertifika ile koza ile ilgili eğitim verebilecek” dedi.  Seminerin sponsoru Mehtap Dayanış, bayanların talepleri doğrultusunda açılacak her türlü kurs için sponsor olabileceğinin müjdesini verdi. 

27 Eylül 2012,11:15 TSİ - Kocaeli Kadın
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Demir- Böyle seminerlere katılmak yenilikleri öğrenmek çok güzel kendimizaraştırarak öğrencilere birşeyler gösteriyoruz eğitmenlere seminerlerverilse daha başarılı sonuc alınır.

    Yanıtla Beğen 11 Ekim, 20:48

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !